Najpiękniejszy domek na wynajem

Jeżeli szukasz miejsca, w którym wypoczniesz, zdecyduj się na nasz domek!

Czym pomalować listwy styropianowe?

Jakie farby wybrać?

Dekoracja pomieszczenia elementami sztukaterii styropianowej  jest niesamowicie prosta i tania. Montaż to odpowiednie docinanie i klejenie. Co więcej, malowanie produktów ze styropianu również nie wymaga drogich farb, gdyż wystarczą podstawowe farby do wnętrz, którymi malujemy ściany naszego mieszkania. Producenci zalecają malowanie prodyktami, które nie zawierają rozpuszczalników (akrylowych, lateksowych, silikonowych).

Warto poznać materiał, z jakiego wyprodukowane są nasze listwy styropianowe. Na rynku występują też elementy sztukaterii poliuretanowej, która posiada specjalną powłokę ochronną. Malowanie takich produktów jest nieco szybsze.Czym pomalować listwy styropianowe?

Kiedy malować listwy styropianowe?

Dużo osób zastanawia się, czy listwy styropianowe powinny być malowane przed montażem, czy po nim. Lepszym rozwiązaniem jest kolorowanie ich po instalacji. Zapewnia to lepszą jakość przyczepności. Dodatkowo, podczas klejenia wydostaje się nadmiar kleju, który należy usunąć wilgotną gąbką. Na pomalowanych listwach to zadanie może być nieco trudniejsze.

Dobór odpowiednich kolorów

Większość osób maluje listwy przysufitowe na biało, aby idealnie współgrały z sufitem. W rezultacie pomieszczenie wydaje się na nieco wyższe i przestronne. Jednak osoby chcące uzyskać oryginalne wnętrze kolorują elementy sztukaterii. Paleta barw jest ogromna i każdy znajdzie kolorystykę, która idealnie wkomponuje się w konkretne wnętrze.

 

W razie jakichkolwiek zapraszamy do kontaktu.

© Copyright 2025 Mobirise - All Rights Reserved