Najpiękniejszy domek na wynajem

Jeżeli szukasz miejsca, w którym wypoczniesz, zdecyduj się na nasz domek!

Jak dociąć listwy styropianowe? 

Listwy styropianowe zapewniają ciekawe aranżacje wnętrza, ale również kamuflują nierówne łączenia ścian z sufitem. Dodanie dekorów do pomieszczenia to idealny sposób na odświeżenie mieszkania.

Na rynku zazwyczaj sprzedawane są listwy styropianowe o długości 2 metrów. W rezultacie podczas montażu występuje potrzeba przycięcia. Nie ma się czego obawiać, bo amatorzy w wykończeniach doskonale sobie poradzą z tym zadaniem. Osoba pragnąca samodzielnie zamontować te piękne dekory powinna zaopatrzyć się w piłę ręczną oraz skrzynię uciosową.listwy styropianowe

Wskazówka-jak ciąć pod kątem

Listwy styropianowe docina się pod kątem 90 lub 45 stopni. Rodzaj cięcia dopasowuje się do aktualnych potrzeb.

Jeśli potrzebujemy skrócić listwę, to tniemy pod kontem prostym. Jednak gdy chcemy złączyć gzymsy na rogach, musimy zastosować cięcie pod kątem 45 stopni, które jest odrobinę trudniejsze. Stworzenie kąta ostrego wymaga więcej precyzji. Mimo wszystko, docinanie listew z użyciem skrzynki uciosowej nie jest skomplikowane, gdyż narzędzie posiada odpowiednie rowki, dzięki temu stworzone kąty są odpowiednie.

Montaż dociętych listew styropianowych

Montaż większości elementów sztukaterii styropianowej jest taki sam. Co oznacza, że każdy jest w stanie samodzielnie w zaciszu domowym zainstalować te piękne dekory. Człowiek może odmienić nudne wnętrze w szybki i tani sposób, dzięki sztukaterii. Odpowiedni klej, dwa narzędzia i trochę listew to wszystko, czego potrzebujemy, aby cieszyć się eleganckim wykończeniem.

W razie jakichkolwiek zapraszamy do kontaktu.

© Copyright 2025 Mobirise - All Rights Reserved