Najpiękniejszy domek na wynajem

Jeżeli szukasz miejsca, w którym wypoczniesz, zdecyduj się na nasz domek!

Malowanie sztukaterii

Nasz domek wyróżnia się chętnym wykorzystaniem wszelakiej sztukaterii, dlatego można śmiało stwierdzić, że jesteśmy w tej dziedzinie ekspertami. Niestraszny nam montaż, czy odpowiedni jej wybór. Sztukateria z pewnością przynosi wiele korzyści, jednak dla osoby, która nigdy nie miała z nią styczności, może wydawać się to skomplikowane.

Malowanie sztukaterii

W naszym domku chętnie wykorzystujemy np. sztukaterię sufitową, dzięki której możemy dodać klasy i charakteru każdemu wnętrzu. Nie warto więc zrażać się na samym wstępie, ponieważ nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Jednak oprócz samego wyboru modelu sztukaterii, ważna jest również jej estetyka. Schludny i estetyczny wygląd można uzyskać dzięki malowaniu sztukaterii. To równie prosty sposób na to, aby dostosować sztukaterię dla swojego wnętrza.

Jak malować sztukaterię?

Malowanie sztukaterii jest uzależnione od tego, z jakiego materiału jest ona wykonana. Im bardziej chłonny materiał, tym bardziej trzeba się użyć farby kilkukrotnie. Dlatego na początku wybierz odpowiedni rodzaj sztukaterii.

Malowanie sztukaterii

Następnym krokiem jest przygotowanie np. listew przed malowaniem sztukaterii. Pozbądź się kurzu i zabrudzeń. Aby uniknąć zabrudzeń od farby, należy zabezpieczyć taśmą malarską sufity i ściany, a podłogę zabezpieczyć folią.

Bardzo ważne jest, aby malowanie nie przyniosło odwrotnych skutków, dlatego malując sztukaterię, wykonuj krótkie, precyzyjne pociągnięcia pędzlem. W ten sposób nie będzie widocznych niedociągnięć, czy smug.

W razie jakichkolwiek zapraszamy do kontaktu.

© Copyright 2025 Mobirise - All Rights Reserved